איך לבחור דגם מאוורר מתאים ללולים?

מי שלא עובד בלול לא יבין, אבל רמת הצחנה והחיידקים שעלולים להיות במקום אחד, היא בלתי נתפסת. מקום כזה, ללא אוורור מתאים עלול לפתח זיהומים בתרנגולות ואפילו לסכן חיי אדם. 

מה באמת קורה בלי מאוורים מתאימים? האוויר נהיה דחוס, לחות מתחילה לשהות יותר ויותר בלול וכמובן הזבל שנמצא שם תמיד, מרקיב. אין תחלופה של אוויר ועובדים גם עטויי מסכות וכפפות לא יכולים להתקרב לשם.

אי לכך, ברור מעל כל צל של ספק שמאוורר ללול הינו פריט קריטי, השאלה היא רק איזה מאוורר לבחור ובשביל זה, המשיכו לקרוא כדי לדעת.

 

מאוורר מתאים ללולים:

כאשר מדובר על בחירת מאווררים חשוב לבדוק קודם כל את איכות המאווררים. בחירת מאווררים ללולים, על פי רוב זה בסגנון שגר ושכח. זה אומר שאתם מתקינים את המאווררים פעם אחת ואחר כך שוכחים מזה. הם פועלים רצוף 24 שעות כדי לוודא שיש בלול תחלופת אוויר נאותה.

לאחר שווידאתם שהחברה אכן אמינה, הגיע הזמן לצלול אל העיקר. איזה מאוורים אתם צריכים. כמה יחידות ועוד.

מבחינת המאווררים עצמם ניתן לומר שככל שהמאוורר מסיבי יותר, זה יותר טוב. תחלופת אוויר גבוהה היא המפתח לגידול טוב יותר של העופות, למניעת זיהומים וגם לרווחתם של העופות בימי קיץ חמים. האוויר הזה הוא כמו חמצן בשבילם.

בשוק ניתן למצוא מאווררים בגדלים שונים וכדאי לבחור את הגדולים שבהם.

מבחינת כמות המאווררים כאן זה יהיה תלוי בגודל הלול, הצפיפות שלו וכמות העופות שיש בלול. מה זה אומר? אם שטח הלול הוא גדול, אבל אתם מחזיקים בתוכו מספר קטן של עופות לא צריך יותר מידי מאווררים. לעיתים אפילו אחד בכל צד יספיק. לעומת זאת, אם השטח קטן או שיש צפיפות תצטרכו יותר מאווררים כדי לדאוג לאוויר נקי כל הזמן.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פעילות ODT לחברות: מאיפה אפשר לקחת רעיונות?
כל חברה צריכה להבין כי הדבר הכי חשוב אצלה הוא העובדים שלה. ככל שהעובדים יהיו יותר טובים כך החברה תפעל...
קרא עוד »
דצמ 17, 2018
מהו פנקס קבלן רשום?
פנקס קבלן רשום מהווה את מאגר המידע שכולל את כל הקבלנים שרשומים כחוק. כך למשל, אם תהיו מעוניינים למצוא...
קרא עוד »
יונ 10, 2021
סרטון תדמית מקצועי – קווים לדמותו
סרטון תדמית מקצועי צריך ללכוד ביעילות את המהות של חברה, מוצר או שירות תוך עיסוק והדהוד עם קהל היעד....
קרא עוד »
דצמ 07, 2023