איך לבחור דגם מאוורר מתאים ללולים?

1992972-min

מי שלא עובד בלול לא יבין, אבל רמת הצחנה והחיידקים שעלולים להיות במקום אחד, היא בלתי נתפסת. מקום כזה, ללא אוורור מתאים עלול לפתח זיהומים בתרנגולות ואפילו לסכן חיי אדם. 

מה באמת קורה בלי מאוורים מתאימים? האוויר נהיה דחוס, לחות מתחילה לשהות יותר ויותר בלול וכמובן הזבל שנמצא שם תמיד, מרקיב. אין תחלופה של אוויר ועובדים גם עטויי מסכות וכפפות לא יכולים להתקרב לשם.

אי לכך, ברור מעל כל צל של ספק שמאוורר ללול הינו פריט קריטי, השאלה היא רק איזה מאוורר לבחור ובשביל זה, המשיכו לקרוא כדי לדעת.

 

מאוורר מתאים ללולים:

כאשר מדובר על בחירת מאווררים חשוב לבדוק קודם כל את איכות המאווררים. בחירת מאווררים ללולים, על פי רוב זה בסגנון שגר ושכח. זה אומר שאתם מתקינים את המאווררים פעם אחת ואחר כך שוכחים מזה. הם פועלים רצוף 24 שעות כדי לוודא שיש בלול תחלופת אוויר נאותה.

לאחר שווידאתם שהחברה אכן אמינה, הגיע הזמן לצלול אל העיקר. איזה מאוורים אתם צריכים. כמה יחידות ועוד.

מבחינת המאווררים עצמם ניתן לומר שככל שהמאוורר מסיבי יותר, זה יותר טוב. תחלופת אוויר גבוהה היא המפתח לגידול טוב יותר של העופות, למניעת זיהומים וגם לרווחתם של העופות בימי קיץ חמים. האוויר הזה הוא כמו חמצן בשבילם.

בשוק ניתן למצוא מאווררים בגדלים שונים וכדאי לבחור את הגדולים שבהם.

מבחינת כמות המאווררים כאן זה יהיה תלוי בגודל הלול, הצפיפות שלו וכמות העופות שיש בלול. מה זה אומר? אם שטח הלול הוא גדול, אבל אתם מחזיקים בתוכו מספר קטן של עופות לא צריך יותר מידי מאווררים. לעיתים אפילו אחד בכל צד יספיק. לעומת זאת, אם השטח קטן או שיש צפיפות תצטרכו יותר מאווררים כדי לדאוג לאוויר נקי כל הזמן.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם