איך להסדיר חוב מול הבנק בצורה שלא תוריד אתכם על הברכיים?

שירותים עסקים

כאשר אדם פרטי או בעל עסק מגיעים למצב של חדלות פירעון, כלומר מצב שבו סך החובות הוא כל כך גדול שאותו אדם/בעל עסק כבר לא יכולים לעמוד בו ואפילו כינוס נכסי החייב לא ישלמו את חובותיו, הרגע שעו"ד מקצועי ומנוסה ימליץ לחייב להכריז על חדלות פירעון ופשיטת רגל. במסגרת הליך זה החייב יוגבל לכמה שנים בהתנהלותו הפיננסית וייאלץ לשלם סכום מסוים בכל חודש לקופת הנושים, יסומן כלקוח בעייתי ולא יזכה בתקופה זו לאשראי/שיקים/מסגרת עו"ש או אשראי כלשהו. לפחות יוכל לנהל את חייו בצניעות עד שישלים את הליך פשיטת הרגל. לעתים ניתן להגיע להסדרים מול הבנקים והנושים השונים ולמנוע את המצב של פשיטת רגל והגעה לזה.

אילו סוגי הסדר ניתן להגיע עם הבנק?

יש שני הסדרים אפשריים ועיקריים שניתן להגיע עם הבנק. לרוב הבנק לא ישמע אתכם אלא אם כן תהיו מיוצגים על ידי עו"ד מקצועי ומנוסה בתחום שכן הבנק יראה שפניתם לאיש מקצוע ולכן הוא מתייחס אליכם יותר ברצינות כפי שאתם מתייחסים למצב שלכם. שתי האפשרויות יהיו או להקטין את ההוצאה החודשית על ידי הנחה בריבית ההלוואה או פריסה ארוכת טווח שלה או כאמור קבלת תשלום חד פעמי של חלק מההלוואה ולוותר לכם על החלק הנותר שלה.

החשיבות של עו"ד מקצועי ומנוסה בתהליך זה:

כדי להגיע להסדר חוב מול הבנק צריך להיות מיוצגים על ידי עו"ד מקצועי ומנוסה בתחום. כמובן שתוכלו להציע את ההסדר לבנק מיוזמתכם ללא עו"ד אולם עצם הפניה לעו"ד תוביל לכך שהבנק יבין שאתם לקראת הליך פשיטת רגל ובמידה והם לא יגיעו אתכם להסדר הם עשויים להיכנס להליך משפטי של שנים שבסופו יקבלו רק חלק מהסכום של ההלוואה במסגרת ההסדר שיהיה להם מול הנושים השונים והבנק ביניהם. ללא עו"ד הסיכוי שלכם להגיע להסדר מול הבנק שואף לאפס ולכן חשוב לבחור בעו"ד שיודע לדבר בשפה של הבנקים, מנוסה בהתנהלות מולם ויוכל ללוות אתכם בתהליך.

לקבלת ייעוץ פנו אל עורך דין מאור לוי >>>

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם