חיסון משושה לגורים – עד איזה גיל אפשר לתת אותו לגור?

1536979 (1)-min

אחד החיסונים המשמעותיים ביותר עבור גורי כלבים הוא חיסון משושה. מדובר בחיסון אשר מכיל להגנה מפני שש מחלות מדבקות שונות. מדובר על מחלות שיכולות להיות מסוכנות הן לגורים בעצמם והן לכלבים בוגרים ומבוגרים, במידה והם לא חוסנו מפניהן.

כמו במקרים של בני אדם, הרי שגם כאן, החיסון ניתן לגורים בשבועות הראשונים לחייהם, זאת על מנת לאפשר לגדול בצורה בטוחה מבלי לחשוש שיקרה להם משהו. צריך לזכור, בדומה לתינוק ולילד, הרי שגם אצל גור, המערכת החיסונית עדיין חלשה ורגישה, הוא יכול למצוא את עצמו מתמודדים עם מחלות וזיהומים שונים. זה יכול להשפיע עליו ולסכן אותו.

בעיקרון, נהוג לתת את החיסון הראשון בשבוע ה-6-8 לחייו, לאחר מכן החיסונים הבאים ניתנים כל שבועיים, בסך הכל מדובר בשלושה חיסונים. בהמשך, יש לתת את החיסון פעם בשנה, כלומר לחדש אותו.

 

איך ואיפה נותנים את החיסון

כמו במקרים אחרים של חיסונים, כאלה שניתנו לגור כבר (למשל חיסון פרוו) או כאלה שיינתנו לו בעתיד, הרי שכל חיסון ניתן על ידי וטרינר מקצועי וכן הוא ניתן על ידי כמובן במרפאה שלו, אלא אם יש צורך בביקור בית. לפני שהוא ייתן את החיסון, הווטרינר יבדוק אותו ויוודא שאכן מצבו הרפואי, הפיזי טוב, ומאפשר לו לקבל חיסון משושה.

הווטרינר, יבצע את החיסון באמצעות זריקה, אותה הוא ייתן בעורף שלו או במקום אחר שהוא ימצא לנכון, במטרה שהחיסון ייספג כמה שיותר טוב בדם. 

לפני סיום נציין, במקרים רבים, כלבים שנמצאים בעמותות, ארגונים וגורמים אחרים שדואגים להם לאימוץ, נוהגים למסור אותם אך ורק אחרי שאלה קיבלו את החיסון המשושה במלואו, על פי הזמנים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם