מחשבון פטור ממס הכנסה – איך הוא יכול לעזור?

מחשבון פטור ממס הכנסה

יש לנו נטייה לחשוב, ובצדק, שאנחנו כל הזמן צריכים לשלם מסים גבוהים למדינה. כל אחד, בין אם הוא שכיר או עצמאי, חש שהוא משלם מסים גבוהים פעם בחודש או בחודשיים, וכך שכר הנטו שלו הוא נמוך באופן למה שהוא מרגיש שמגיע לו או באופן יחסי לשעות העבודה וההספק שלו.

זה נכון שבלא מעט מקרים, אנחנו משלמים מסים לא קטנים. בוודאי אם מדובר באנשים שעומדים בדרגות המס הגבוהות בגלל שכר גבוה שהם מקבלים או יוצרים לעצמם במסגרת עבודתם. אך האמת היא, שלצד תשלום מסים על פי חוק, אנחנו יכולים גם לקבל פטורים מסוגים שונים, אשר יאפשרו לנו לשלם מס הכנסה הרבה יותר נמוך.

פטור מתשלום מס הכנסה (לא באופן מוחלט אלא אם כן עומדים מתחת לסף תשלום המס הנקוב בחוק), ניתן לאנשים שמקבלים נקודות זיכוי מסיבות שונות. למשל, כל מי שמתגורר ביישוב שמוגדר קו עימות, עולים חדשים, אימהות חד הוריות, חיילים משוחררים, סטודנטים ועוד.

כיצד מחשבים את הפטור שמגיע לנו?

על מנת לחשב את הפטור שמגיע לנו, אנחנו יכולים להיעזר במחשבון פטור ממס הכנסה. מדובר על מחשבון שמופיע באתרים שונים, בין אם מדובר באתרים רשמיים של מוסדות המדינה ובין אם מדובר באתרים אחרים שמציעים שירות זה לגולשים שלהם.

הדרך לשימוש במחשבון זה היא קלה. כל מה שעלינו לעשות זה לציין כמה נקודות זיכוי יש לנו, מה גובה תשלום המס שאנחנו אמורים לשלם על פי ההכנסה החודשית שלנו, ובהתאם לכך, נוכל לדעת בדיוק מה עלינו לשלם.

חשוב להבהיר, באופן טבעי התוצאה שתצא לנו לא בהכרח מחייבת את רשות המסים, אך זה מאפשר לנו לבצע מעקב כמה אנחנו אמורים לשלם ומה הגובה הפטור שאנחנו מקבלים.

 

המידע באדיבות אתר בשביל הזכויות

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם