גיטרה קלאסית – רק למתחילים?

גיטרות קלאסיות

לנגנים אשר נמצאים בתחילת הדרך – מומלץ להתחיל עם גיטרה קלאסית. הרווח שישנו בין המיתרים בגיטרה הקלאסית הינו רחב יותר מאשר בגיטרה האקוסטית כמו גם בגיטרה החשמלית. הרווח הזה מקל על הנגנים המתחילים לעבור בין אקורדים וטאבים בלי ללחוץ בטעות על מיתר לא נכון.

בנוסף, בגיטרה הקלאסית, רק מיתרי הבס עשויים מתכת, והיתר – עשויים ניילון, בשונה מאחיותיה: גיטרה אקוסטית או זאת החשמלית. וכמו שידוע לכל – ההסתגלות למיתרי מתכת הינה ארוכה וקשה יותר, ולכן, כאשר נגן נמצא בתחילת דרכו, וכריות אצבעותיו עדיין לא עיבו את עורן, יהיו לו פשוט ונוח יותר להתחיל עם גיטרה קלאסית.

מתאימה למתחילים, מדהימה לתמיד

לגיטרה הקלאסית סאונד רך, עמוק ומרגיע, ומי שמתחבר לז'אנר הזה של המוזיקה, ופחות לרוק ולמוזיקה קצבית – ימצא את עצמו קשור בעבותות של רוך ורוגע לגיטרה הקלאסית שמלווה אותו בנאמנות מתחילת דרכו המוזיקלית.

איך קונים גיטרה קלאסית?

כאשר אתם נפגשים לראשונה עם גיטרת החלומות שלכם, שימו לב לנוחות שלכם בעת הנגינה. חשוב להשוות בין מספר גיטרות כאשר אחד הפרמטרים המרכזיים בסעיף הנוחות של הגיטרה הינו המרחק בין המיתרים לבין צווארה של הגיטרה. ככל שהמרחק גדול יותר – יידרש לחץ גדול יותר מצידכם מה שעשוי להקשות עליכם בתחילת הדרך.

חשוב לעבור על כל השריגים בכל המיתרים על מנת לוודא שלצליל של הגיטרה לא מתווסף זמזום מעיק ומיותר. שימו לב, מן הסתם, כאשר אתם רוכשים את הגיטרה הראשונה שלכם, אתם נעדרים ידע בנושא של כוונון הגיטרה, לכן, אם יש לכם מכר או בן משפחה שמנגן על גיטרה, מומלץ שתבקשו ממנו להתלוות אליכם, כדי לבחור גיטרה אותה תוכלו ללמוד בקלות כיצד לכוון.

> למגוון גיטרות קלאסיות איכותיות לחצו כאן!

הגיטרות מוצעות במגוון רחב של צבעים ועיצובים, מה שבולט במיוחד בדגמים הפשוטים של הגיטרות הקלאסיות. חשוב שתדעו, שדווקא הגיטרות הקלאסיות בעלות המראה הפשוט והמסורתי, אלו שהכי פחות מושכות אליהן את המבטים שלכם כרוכשים פוטנציאליים, דווקא הן עשויות להיות הגיטרות הטובות ביותר, כך שאל תתייחסו למראה חדשני ולעיצוב מדליק, בדקו את איכות הצליל, ופחות את המראה החיצוני.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם