מהן ההשלכות של נהיגה בזמן פסילת רישיון?

נהיגה בזמן פסילת רשיון

נהיגה בזמן פסילת רישיון היא עבירה חמורה מאוד בדיני התעבורה, ומי שנוהג כאשר רישיון הנהיגה שלו פסול חשוף למאסר של עד 3 שנים או לקנס של עד מאה אלף שקלים, או לשניהם יחדיו.

מהי נהיגה בזמן פסילת רישיון?

נהג שיודע שרישיון הנהיגה שלו נפסל, וכל עוד שהפסילה תקפה. כמו כן גם מי שנוהג בניגוד לתנאים הנוספים שנקבעו ברישיון הנהיגה שלו. קראו בהרחבה על נהיגה בזמן פסילת רשיון!

חשוב לשים לב לנקודה הבאה: מי שרישיונו לא נפסל והוא נוהג תוך שהוא עובר עבירת תנועה כלשהי (כמו למשל נהיגה תוך כדי שימוש בטלפון או אי ציות לרמזור אדום) מהווה סכנה להולכי הרגל ולנהגים האחרים. מי שנוהג תוך הקפדה על כל כללי התעבורה אבל שהוא נוהג בזמן שרישיון הנהיגה של נפסל עובר עבירה שנובעת מעצם ההפרה של איסור הנהיגה בעת פסילת הרישיון.

חשוב לציין שפסילת רישיון יכולה להיות תקפה עבור נהג שהוחלט לגביו שרישיון הנהיגה שלו נפסל גם אם הנהג עצמו לא נכח בדיון בבית המשפט במהלכו נתקבלה ההחלטה וגם כאשר רישיון הנהיגה נפסל לא בגלל עבירה ספציפית, אלא כתוצאה מצבירה של נקודות.

מארבים

מכיוון שישנם נהגים שלא מצייתים לחוק הרי שהמשטרה מקיימת מארבים כדי להילחם בתופעה. נהג שנתפס בכך שהוא נוהג בתקופת השלילה חשוף לפסילה נוספת של תקופת מינימום בת 24 חודשים, ולקנס כספי. ראו כאן עורך דין תעבורה מומלץ!

העונש

מי שנתפס שהוא נוהג בזמן פסילת רישיון בחלק גדול מהמקרים יקבל עונש מאסר בבית הכלא, ויש מאסרים שמיושמים בצורה של עבודת שירות, וגם מאסר על תנאי. עונש המאסר מתבצע משום שבזמן פסילת הרישיון הנהג לא הרחיק עצמו מן הכביש ולכן המאסר נועד להרחיק את הנהג מן הכביש בעל כורחו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם