איך ניתן להימנע מרטיבות?

להימנע מרטיבות

רטיבות בתוך מבנה זה עסק ביש. ומי שכבר התנסה בכך וראה את הרטיבות הזו לנגד עיניו יודע זאת בעצמו. כן, הרטיבות אולי נראית בתחילה תמימה ולא מזיקה. אבל ככל שעובר הזמן והרטיבות עודה קיימת, אנחנו נוכחים לגלות כי היא טומנת בחובה הרס וקלקול. היא עלולה לפגוע בכל חלקה טובה ולהזיק לנו במידה רבה. מסיבה זו חשוב מאוד שנזכור כי יש להימנע מרטיבות, ולעשות כל מה שאפשר כדי למנוע את האפשרות של חלחול מים לתוך המבנה. ויש דרכים לעשות זאת. מה שצריך זה מודעות לעניין ויזמה במידה מינימלית, עוד בנושא באתר זה.

כך תמנעו מרטיבות

  • כבר בשלבי הבנייה חובה להתייחס לביצוע עבודות האיטום. משימה זו חייבת להתבצע על ידי אנשי מקצוע שתחום האיטום מוכר להם היטב. והם יודעים כיצד לבצע את המשימה באופן מושלם. זה כולל בחירה נכונה של חומרי גלם ושיטת איטום הולמת.
  • חשוב מאוד לבצע תחזוקה על בסיס קבוע. וזאת כדי למנוע נזקים על הגג. את פעולת התחזוקה מבצעים על ידי חברת האיטום, והפעולה הנבחרת תתבצע לפי מצב הגג והבלאי של האיטום.
  • כדי להגן על שכבת האיטום מומלץ לבצע סיוד גגות (ופעולות שימור נוספות כמו בכתובת זו). פעולה לא מורכבת ולא יקרה מאוד שמספקת לגג הגנה ומונעת נזקים.
  • חובה לשמור על הניקוז של המים שמגיעים לגג. לאחר הגשם יש לוודא כי המים נוקזו מאליהם, וכי מערכת הניקוז פעילה ותקינה. במקרה שיש סתימה במרזבים או כל תקלה אחרת שמונעת מהמים את הפינוי התקין שלהם, חובה למצוא דרך לפנות את המים. כי מים עומדים עלולים למצוא לעצמם פתח לחלחול, ומכאן הדרך לרטיבות קצרה.
  • כדי להימנע מרטיבות חובה לזכור כי מדובר על מקצוע מאתגר שלא כל חאפר או שיפוצניק יכול לספק לכם עבודה טובה כנדרש.
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם