האם באמת משתלם לרשום פטנט?

משתלם לרשום פטנט?

כל אדם המנהל עסק צריך כל הזמן לשאול את עצמו האם הפעילויות שלו משתלמות מבחינה כלכלית או לא. כאשר אנחנו מקבלים כל החלטה אנו צריכים לשאול את עצמנו כמה כסף נרוויח ממנה וכמה כסף נוציא עליה. זה נכון כאשר אנו מעסיקים עובד חדש, זה נכון כאשר אנו מפתחים פטנט (קראו כאן עוד בנושא) וזה בטח נכון כאשר אנו באים לרשום פטנט. אנו צריכים לשאול את עצמנו כמה יעלה לנו לרשום את הפטנט וכמה נרוויח ממנו. על רקע זה אתם צריכים לשאול את עצמכם כמה תרוויחו מן המוצר אשר עליו רשמתם את הפטנט ומה יקרה אם יתחרו בכם עוד עשרות חברות. לכן אם אתם חושבים שהמוצר שלכם מוצלח ושיש לו סיכוי למכור אזי אתם צריכים להבין כי כדאי לכם מאוד לבדוק רישום פטנט וזהו משהו שאתם חייבים לתת עליו את הדעת אם אתם רוצים לפעול בצורה חכמה וטובה.

האם זה משנה איך אני רושם את הפטנט שלי?

נקודה שאתם חייבים לקחת בחשבון היא שלא די לרשום את הפטנט אלא יש גם משמעות אדירה לשאלה איך אתם רושמים אותו. אם אתם רוצים להבטיח כי הפטנט יהיה ברמה הגבוהה ביותר שיש אתם צריכים להבין כי עליו להירשם כהלכה. זה לא חכמה לרשום פטנט אשר אין לו כיסוי מספק וזאת מכיוון שמהר מאוד חברות אחרות יבינו את הלקונה וימלאו אותו תוך שהם עוקפים את הפטנט שלכם ואתם לא תוכלו לעשות עם כך כלום. לכן אתם צריכים להבין שיש משמעות אדירה לשאלה מי רושם את הפטנט שלכם וזהו משהו שאתם חייבים לתת עליו את הדעת אם אתם רוצים לפעול בצורה חכמה וטובה.

מה קורה למי שמפר פטנט?

נקודה נוספת שאתם צריכים לקחת בחשבון היא שאם הפטנט שלכם מופר והוא רשום כמו שצריך אתם זכאים לקבל פיצוי עצום ממי שהפר את הפטנט. לכן גם מבחינה זו זה צעד מאוד חכם לרשום פטנט ויש בו תועלת רבה כמובן בתנאי שהוא רשום כמו שצריך ובצורה הטובה ביותר שיש.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

סכסוכי ירושה

לאבד אדם אהוב זה נורא, זה אף פעם לא קל. מלווה לזה תחושת אובדן נוראה לצד עצב וריקנות. בטח ובטח אם מדובר באדם קרוב. תוסיפו

קרא עוד »