האם יש יתרונות לעריכת הסכם ממון לאחר נישואין

הסכם ממון לאחר נישואין

לא כולם יודעים או שהם לא כל כך רוצים לדעת כי ישנה משמעות רבה לעריכת הסכם ממון טרם הנישואין. אז נכון שמדובר בתהליך מעט מביך, בתהליך שלא באמת רוצים לעבור אותו בשלב כזה כאשר הכול נראה פורח, זורח ומבטיח. אך חשוב לדעת כי לא פעם ההסכם הזה עשוי לפתור הרבה מאוד בעיות בהמשך. ולכן, גם אם לא עשיתם הסכם ממון לפני החתונה, תוכלו לעשות את זה גם אחר כך (קראו כאן על הסכם ממון אחרי החתונה) ובלבד שהוא ייעשה מתוך הסכמה משותפת ורצון הדדי.

לפני הכול – מה זה הסכם ממון?

אך לפני שאנחנו נכנס ים לעובי הקורה ובודקים האם כדאי ומתי כדאי לבצע את הסכם הממון, חשוב לברר ולבדוק מה זה בעצם הסכם ממון.

הסכם ממון ברוסית זהו הסכם אשר נערך בין שני בני זוג לפני שהם באים בברית הנישואין. מדובר בהסכם אשר בו הם מסכמים בצורה חוקית לחלוטין את חלוקת הממון ביניהם אם יגיע מצב אשר בו הם יבקשו להיפרד. בהסכם הם כוללים את כל הממון המשותף אותו הם יצברו בהמשך החיים, הם כוללים את כל הרכוש אותו מביא כל אחד מהם לחיי הנישואין, את כל הנכסים אותם הם ירכשו בהמשך, כולל רכב, דירה, רהיטים וכדומה וכן זה כולל את כל החובות אשר יצטברו איכשהו בהמשך החיים המשותפים.

> קראו גם על הסכם ממון לידועים בציבור

לא נעים לא נורא

בני זוג רבים לא רוצים לדמיין בשלב הזה של טרם הנישואין סיטואציה כזו אשר בו הם עשויים לבקש להיפרד. אך חשוב לדעת כי הסכם הממון עשוי כל כך להועיל ולמנוע ולחסוך מריבות מיותרות עד שבהחלט כדאי לערוך את ההסכם ולגנוז אותו במקום שכוח. הוא לא אמור להישאר מונח על שולחן הסלון כל החיים. זה אמנם לא נעים אך זה לא נורא בכלל. רק אם חלילה ייווצר מצב ויהיה צורך בהסכם, הוא ימתין להם בנאמנות.

ברור כי אם לא נערך הסכם כזה טרם הנישואין ניתן לערוך אותו גם אחר כך וליהנות ממנו בבוא העת אם וכאשר יעלה בו צורך. אך לשם כך יש לפנות ולהיעזר בעורך דין מומחה לתחום.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קייטרינג לחתונה

קייטרינג הוא חלק מהותי בכל חתונה. זו יכולה להיות משימה קשה למצוא את ספק שירותי הקייטרינג המתאים. קייטרינג לחתונה הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר בכל

קרא עוד »

מחשבון משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה היא אחד מסוגי הלוואות הדירה הפופולאריים ביותר. הן אחת הדרכים היעילות ביותר לעזור לאנשים לחסוך כסף בתשלומי המשכנתא שלהם ולשלם פחות ריבית. משכנתא

קרא עוד »