האם אתם באמת ערוכים לרכישת דירה משלכם?

מחיר למשתכן

אנשים רבים נאנחים על מצב הדיור בישראל, הם מתלוננים על המחירים הגבוהים, על חוסר של דירות בשוק ועוד. אך השאלה הגדולה היא האם הם עצמם כן ערוכים לרכישת בית? האם מבחינתם עושים את כל מה שהם יכולים כדי להצליח להגשים את החלום הזה? או שהם ממשיכים להיאנח ולגנוח בלי לפעול עבור עצמם?

במה יש להיערך?

ואם תשאלו במה האדם הפרטי צריך להיערך, נענה לכם שיש לו כמה וכמה פעולות חשובות שעליו להסדיר כדי שהוא יוכל לגשת לרכישת בית. בואו וקראו על כך להלן.

  • הון עצמי – כדי לרכוש דירה יש צורך לפני הכול בסכום כסף ראשוני ומשמעותי שישמש עבור ההון העצמי של הרכישה. כאשר יש לרכוש הון עצמי בסכום סביר הוא יכול להמשיך הלאה ולקחת משכנתא או כל הלוואה עבור מימון הדירה. הון עצמי מצטבר באמצעות חסכונות עקביים שמאפשרים לצבור סכומים משמעותיים שיעמדו לצדכם לקראת רכישת בית.
  • הכנסה יציבה – כדי לרכוש בית אתם חייבים הכנסה יציבה וקבועה. ההכנסה הזו מאפשרת לכם לקבל משכנתא. משפחה אשר רף ההכנסות שלה נמוך או אינו יציב, לא תוכל לקבל אישור למשכנתא. מה שכמובן יתקיל אותה בדרך לבית משלה.
  • השתתפות בהגרלות תכנית למשתכן – בישראל קיימת בשנים האחרונות תכנית שנועדה להנגיש למחוסרי דיור את היכולת לרכוש בית משלהם. וזאת באמצעות תכנית מחיר למשתכן. תכנית זו מאפשרת לזוכים בהגרלות לרכוש בית במחירים מוזלים משמעותית מהמחירים המקובלים בשוק המקומי. כדי לזכות בהגרלות אתם כמובן צריכים להירשם אליהם. ואת זה אתם עושים מול משרד הבינוי והשיכון. במידה ותזכו תהיה לכם אפשרות זמינה ואפשרית יותר לרכוש את הבית שלכם במחיר אפשרי וסביר יותר.

אז מה אתם עושים היום כדי שתוכלו לרכוש בעתיד בית? יש אנשים שצריכים לסגור לפני הכול את המינוס בו הם חיים, אחרים צריכים לצאת לחפש עבודה או להגדיל הכנסות בכל דרך אחרת. ואילו עבור אחרים הצעד הנכון הוא רק רישום לתכנית מחיר למשתכן ואולי גם לקחת משכנתא מחיר למשתכן. אכן, כאשר מתחילים לעשות ולפעול החלומות מתחילים להתגשם.

עוד מידע תוכלו למצוא באתר https://zochim.co.il/

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קייטרינג לחתונה

קייטרינג הוא חלק מהותי בכל חתונה. זו יכולה להיות משימה קשה למצוא את ספק שירותי הקייטרינג המתאים. קייטרינג לחתונה הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר בכל

קרא עוד »

מחשבון משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה היא אחד מסוגי הלוואות הדירה הפופולאריים ביותר. הן אחת הדרכים היעילות ביותר לעזור לאנשים לחסוך כסף בתשלומי המשכנתא שלהם ולשלם פחות ריבית. משכנתא

קרא עוד »