הלוואה בערבות המדינה

הלוואה בערבות המדינה

אין ספק כי הלוואה בערבות מדינה נחשבת לאחת ההלוואות הפופולאריות ביותר במגזר העסקי, היות ולא מעט בעלי עסקים מעוניינים ליהנות מהתנאים הנוחים שלה. מדובר על הלוואה שהמדינה מעניקה לבעלי העסקים השונים, במטרה לסייע להם להקים עסק, לפתח אותו או לסייע לו במקרה של בעיה בתזרים המזומנים. ישנם מספר מסלולי הלוואה שונים, אשר נועדו בדיוק עבור כל אחד מהמצבים האלו. אך על מנת ליהנות מתנאי התשלום הנוחים, ריבית הפריים של עד 3.5% והיכולת לפרוע את החוב בכל שלב, ללא שום צורך בתשלום קנס על פירעון מוקדם, יש צורך לעמוד בתנאים מסוימים.

הלוואה בערבות המדינה – תהליך הגשת הבקשה

על מנת לקבל את ההלוואה המבוקשת, יש צורך להיעזר בשירותיו של יועץ כלכלי שמתמחה בתחום של מימון לעסקים וחברות. זוהי הדרך היחידה להבטיח לעצמכם שקט נפשי וסיכויי קבלה גבוהים יותר, היות והיועץ יודע בדיוק כיצד להכין את התוכנית העסקית ועל מה לשים את הדגש. בצורה כזו, הכלכלן שבוחן את הבקשה, יכול לראות את היתרונות של החברה ואת היכולת שלה לפרוע את החוב. 

בשלב הראשוני, היועץ הכלכלי אמור לקבל את כל הנתונים הפיננסיים מרואה החשבון של החברה. לאחר מכן, הוא אמור להיפגש עם בעל המניות של החברה, על מנת לקבל ממנו את כל המידע הרלוונטי, אשר יוכנס בהמשך לתוכנית העסקית. ברוב הפעמים, כתיבת התוכנית העסקית אורכת כשבוע, ולאחר מכן יש צורך בשבוע נוסף, על מנת שהכלכלן יבדוק את הבקשה ויעביר אותה לקרן. לאחר מכן, הקרן בוחנת את התיק במשך כשבוע ולאחר מכן מעבירה אותו לבנק הנבחר, אשר גם כן לוקח כשבוע עד להעברת התוכנית העסקית לוועדת האשראי. היות והוועדה מתכנסת אחת לשבוע, תיתכן המתנה של שבוע נוסף. לכן כל התהליך עלול לקחת כ- 30 ימי עסקים.

> למדו מהי הערכת שווי חברות

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טריידסטיישן – ככה סוחרים בשוק ההון האמריקאי
ישנם דרכים רבות ומגוונות למסחר בשוק ההון. אם באופן העתיק והקלאסי שבעיקר מתבצע דרך הבורסה או דרך הבנק...
קרא עוד »
אוג 10, 2020
מתי נזדקק לעורך דין תביעות ביטוח?
מתקשים לקבל את הכסף שמגיע לכם מחברת הביטוח, בשל סירוב שלה? כל שאתם צריכים לעשות במקרה כזה יהיה לפנות...
קרא עוד »
אפר 02, 2021
ניווט בנוף המשפטי: בחירת עורך דין לחברה שלך
בתחום המורכב של העסקים, עניינים משפטיים יכולים להתעורר בכל רגע, ויועץ משפטי מהימן לצידך יכול לעשות את...
קרא עוד »
אוק 09, 2023