הלוואה בערבות המדינה

הלוואה בערבות המדינה

אין ספק כי הלוואה בערבות מדינה נחשבת לאחת ההלוואות הפופולאריות ביותר במגזר העסקי, היות ולא מעט בעלי עסקים מעוניינים ליהנות מהתנאים הנוחים שלה. מדובר על הלוואה שהמדינה מעניקה לבעלי העסקים השונים, במטרה לסייע להם להקים עסק, לפתח אותו או לסייע לו במקרה של בעיה בתזרים המזומנים. ישנם מספר מסלולי הלוואה שונים, אשר נועדו בדיוק עבור כל אחד מהמצבים האלו. אך על מנת ליהנות מתנאי התשלום הנוחים, ריבית הפריים של עד 3.5% והיכולת לפרוע את החוב בכל שלב, ללא שום צורך בתשלום קנס על פירעון מוקדם, יש צורך לעמוד בתנאים מסוימים.

הלוואה בערבות המדינה – תהליך הגשת הבקשה

על מנת לקבל את ההלוואה המבוקשת, יש צורך להיעזר בשירותיו של יועץ כלכלי שמתמחה בתחום של מימון לעסקים וחברות. זוהי הדרך היחידה להבטיח לעצמכם שקט נפשי וסיכויי קבלה גבוהים יותר, היות והיועץ יודע בדיוק כיצד להכין את התוכנית העסקית ועל מה לשים את הדגש. בצורה כזו, הכלכלן שבוחן את הבקשה, יכול לראות את היתרונות של החברה ואת היכולת שלה לפרוע את החוב. 

בשלב הראשוני, היועץ הכלכלי אמור לקבל את כל הנתונים הפיננסיים מרואה החשבון של החברה. לאחר מכן, הוא אמור להיפגש עם בעל המניות של החברה, על מנת לקבל ממנו את כל המידע הרלוונטי, אשר יוכנס בהמשך לתוכנית העסקית. ברוב הפעמים, כתיבת התוכנית העסקית אורכת כשבוע, ולאחר מכן יש צורך בשבוע נוסף, על מנת שהכלכלן יבדוק את הבקשה ויעביר אותה לקרן. לאחר מכן, הקרן בוחנת את התיק במשך כשבוע ולאחר מכן מעבירה אותו לבנק הנבחר, אשר גם כן לוקח כשבוע עד להעברת התוכנית העסקית לוועדת האשראי. היות והוועדה מתכנסת אחת לשבוע, תיתכן המתנה של שבוע נוסף. לכן כל התהליך עלול לקחת כ- 30 ימי עסקים.

> למדו מהי הערכת שווי חברות

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לבחור מקום ליום הולדת 40?
אחד מימי ההולדת הכי מרגשים שכל אחד מאתנו יכול לחגוג, זה כמובן יום הולדת 40. לכן, אם גם אתה מתכנן היום...
קרא עוד »
נוב 30, 2021
ירון מוראדי משתף את הטעות המרכזית שיזמים חדשים עושים
מה הטעות הגדולה ביותר של יזמים חדשים? לדברי ירון מוראדי, התמקדות בדבר מסוים בשלב הלא נכון של חיי...
קרא עוד »
אוג 15, 2022
יועץ פיננסי – הדרך שלך לביטחון כלכלי
יועץ פיננסי מתווה לכם את הדרך לביטחון כלכלי. גם אם נדמה לכם שאתם מבינים בנושא, ויכולים לעשות זאת לבד,...
קרא עוד »
ספט 14, 2021