ציפוי מגן

ציפוי מגן

המצב הביטחוני בישראל נפיץ. גבול עזה חם כבר זמן ארוך ויישובי עוטף עזה מרבים להיות תחת  מתקפת טילים ופגזים. עפיפוני הנפץ שהתווספו ליתר אמצעי הנזק שנורים לעבר היישובים מצריך הגנה מכל סוג ובכל דרך. הבתים באזור לחימה, כמו ביישובי עוטף עזה וגבול הצפון, שחווים ירי על בסיס יום יומי כמעט. עוטף עזה שבכל פעם "זוכים" לכלי נשק חדש אינם יכולים לשבת בשקט וחייבים כל הזמן לחפש פתרונות יצירתיים כדי להגן על ביני ביתם ורכושם.

ציפוי מגן – סוגים

יש סוגים שונים של ציפוי שיש בשוק הישראלי, מה שמאפשר לכל אחד לבחור את החומר המתאים לו ביותר. כל בנייה באזור מחייבת בנוסף לרישיון הרשות המקומית גם את אישור כוחות הביטחון. פיקוד העורף חייב להיות מודע לכל בנין ובנין שמוקם באזור. אחד התנאים שפיקוד העורף אינו מוותר עליו בעת בניית נכס חדש הוא עשיית ציפוי מגן לחלונות והדלתות. זו אינה אופציה של התושבים זוהי הוראה מפורשת. יש חומרים מסוגים שונים כדי לבצע ציפוי מגן. כדאי ורצוי לעשות סקר שווקים למציאת החומר המתאים והנכון ביותר לביצוע המיגון.

האם הציפוי יכול להיראות טוב

ציפוי מגן יכול להיות נעים ויפה ואפשר לבצע ציפוי מגן בצבעים ובצורות שונות. לדוגמא הדבקת גיליונות עם צורות של גיבורי ילדים, בחדרי הילדים. צורות הנדסיות, צמחים וחיות. המטרה ליפות את החלל תוך השארת כמות האור הנכנסת מהחוץ.

ציפוי מגן – מי זקוק לו

כדי למנוע אסונות כל המכוניות הנעות בכבישי יהודה ושומרון ועוטף עזה עוברות ציפוי מגן מה ששומר על שלמות הרכב בעת אירוע ביטחוני. ציפוי מגן אינו משהו אופנתי הוא מתבקש לאור המצב הביטחוני בה נמצאת ישראל לעיתים הפגיעה ברכב או בבית המגורים גורמת לנזקים קוסמטיים בלבד ובמקום שיש ציפוי מגן הפגיעה נמוכה יותר והנזק שנגרם מבחוץ כמעט ואינו מורגש. מעבר  לביצוע ציפוי מגן באזורי הלחימה יש גם אזרחים רבים שמבצעים אותו כדי לשמר את המכונית, בעיקר רכבי יוקרה, מפגיעות, שפשופים ושריטות ובכך לשמר את ערכו ואת האפשרות לתשלום גבוה בעת מכירתו.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

לימודי שמאות

לימודי שמאות

לימודי שמאות (כמו שיש במכללת אפיק) הפכו לנפוצים ופופולאריים במיוחד בתקופה האחרונה, היות ומדובר על תחום מעניין ודינאמי. היום כל אחד רוצה ללמוד מקצוע מבוקש, על

קרא עוד »