עצמאי – ככה תוכל לקבל החזרי מס ממס הכנסה

עצמאי - ככה תוכל לקבל החזרי מס ממס הכנסה

כולנו רוצים להיות אזרחים ישרים ונאמנים ולשלם את תשלומי המס אשר בהם אנחנו מחויבים. אבל לשלם מעבר למה שאנחנו חייבים? זה לא! לא כולם יודעים אך ישנם עצמאיים רבים המשלמים מס מעבר לנדרש והם למעשה זכאים לקבל החזרי מס. הבעיה היא שהם לא תמיד מודעים לעובדה הזו והם למעשה מפסידים הרבה מאוד כסף שמופרש לחינם משכרם.

כל מי שפותח עסק עצמאי במסגרת ההגדרה של 'עוסק מורשה' נדרש לשלם תשלומים למס הכנסה בגין ההכנסות שלו.

לא תמיד אנחנו באמת יכולים לדעת מראש את הצפי לגבי ההכנסות שלנו. על פי רוב ייקבע שיעור המס מראש בהתאם להערכה של ההכנסות הצפויות לאותה שנה עסק ביחס לשנים קודמות או ביחס לעסקים דומים או שאיפות ותחזיות של העצמאי.

פקידי השומה יקבעו את שיעורי המס וישלחו לבעל העסק פנקס מקדמות עם הוראות לתשלומים חודשיים.

יש כאלה אשר משלמים את המס באמצעות ניכוי מס במקור מהחשבוניות אשר אותם הם מפיקים ללקוחות שלהם.

בסיומו של שנת המס אמור כל עוסק עצמאי להגיש דו"ח למס הכנסה אשר בו הוא מפרט את כל ההכנסות שהיו לו באותה שנה. (חשוב לדעת כי עד חודש מאי של השנה העוקפת אפשר להגיש את החשבוניות הללו) בהתאם לדו"ח אותו מגיש העובד קובעים האם אכן שילם העובד העצמאי את סכומי המס המספקים. ישנם מקרים רבים אשר בהם יתברר כי העובד שילם יותר מהנדרש ובמקרים מעין אלו יגיעו לו החזרי מס. השאלה היא איך מקבלים החזר מס?

נעזרים במומחים

על פי רוב מנהלים בעלי העסק העצמאיים, את כל הנושא של ספרי החשבונות באמצעות רואה חשבון. הוא זה שיגיש עבורם את הדיווחים השוטפים והם גם אלו אשר יבררו עבורם את כל נושא ההחזרים המגיעים להם.

ישנם מקרים אשר בהם הם יהיו זכאים להחזרים עבור הוצאות אחרות כמו הוצאות אש"ל, ארוחות עסקיות ועוד הוצאות שונות שהם לצרכי העסק.

ברור כי עזרתם של taxref המומחים היא הכרחית ממש כאשר מדובר בזיכוי להחזרי מס.

המקצועיות שלהם היא זו שתסייע לעובד העצמאי למצות את כל זכויותיו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

סכסוכי ירושה

לאבד אדם אהוב זה נורא, זה אף פעם לא קל. מלווה לזה תחושת אובדן נוראה לצד עצב וריקנות. בטח ובטח אם מדובר באדם קרוב. תוסיפו

קרא עוד »