נתפסתם בנהיגה ללא רשיון – דעו מה צפוי לכם בעתיד

נתפסתם בנהיגה ללא רשיון - דעו מה צפוי לכם בעתיד

נהיגה ללא רישיון לא רק שהיא מסוכנת מאוד היא גם עלולה לעלות לכם ביוקר רב. נהיגה בזמן פסילה או נהג שנוסע שאין לו בכלל רישיון, עשוי למצוא את עצמו מאחורי סורג ובריח. מסיבה זו אסור שהיד תהיה קלה מידי על ההגה…

רישיון נהיגה זהו למעשה אישור אשר מקנה לבעליו לנהוג ברכב מסוים בצורה חוקית. על פי בסעיף 10 לפקודת התעבורה –

"(א) לא ינהג אדם רכב מנועי אלא אם הוא בעל רישיון נהיגה תקף לרכב מאותו סוג, שניתן על פי פקודה זו, ולא ינהג אדם אלא בהתאם לתנאי הרישיון זולת אם פוטר מחובת רישיון נהיגה ובמידה שפוטר.

(ב) בעל רכב ומי שהשליטה על הרכב בידו לא ירשה לנהוג ברכב למי שאינו רשאי לנהוג בו, ובלבד שלא יהיה בעל רכב או מי שהשליטה על הרכב בידו, אחראי בעד נהיגתו על ידי אדם שאינו רשאי לנהוג בו, אם הוכיח שנקט בכל האמצעים  הסבירים כדי שאותו אדם לא יוכל לנהוג ברכב.

(ג) לעניין סעיף זה, אין נפקא מינה אם הרכב רשום בארץ או בחוץ-לארץ."

למעשה מי שעבר על החוק הזה, כלומר הוא נהג ללא רישיון נהיגה שתקף לסוג הרכב הוא בדרך כלל מאסר בפועל  (עד שנתיים) וכן פסילה ממושכת שתמנע ממנו להוציא או לקבל רישיון. מלבד זה ישנו גם קנס כספי.

ענישה בהתאם לחומרת הנסיבות

האמת היא שרמת הענישה משתנה בהתאם לחומרת הנסיבות. המקרה הקשה והחמור ביותר הוא בו אין לנהג בכלל רישיון נהיגה או שאין לו רישיון מתאים לסוג הרכב אשר בו הוא נהג.

במקרים הקלים יותר מדובר בנהג שכן היה לו רישיון לאותו סוג של כלי רכב אך הוא פקע.

אדם שנהג בלי שהיה לו רישיון נהיגה מעולם, ייענש בענישה כוללת של מאסר מותנה פסילה, פסילה מותנית וקנס.

בכל מקרה תמיד כדאי ליצור קשר מיד בתחילת הדרך עם עורך דין תעבורה. רק כך ניתן יהיה להיות בטוחים כי העונש יהיה מינימלי עד כמה שהדבר אפשרי באותה עבירה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קייטרינג לחתונה

קייטרינג הוא חלק מהותי בכל חתונה. זו יכולה להיות משימה קשה למצוא את ספק שירותי הקייטרינג המתאים. קייטרינג לחתונה הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר בכל

קרא עוד »

מחשבון משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה היא אחד מסוגי הלוואות הדירה הפופולאריים ביותר. הן אחת הדרכים היעילות ביותר לעזור לאנשים לחסוך כסף בתשלומי המשכנתא שלהם ולשלם פחות ריבית. משכנתא

קרא עוד »