עורך דין צוואה – מדוע הוא רלוונטי עבורנו

עורך דין צוואה

אחד הרגעים הרגישים ביחסים בין בני המשפחה, הוא הרגע בו פותח עורך דין את הצוואה של אחד מבני המשפחה, לקוח שלו, ומסביר לנוכחים במקום כיצד המנוח החליט לחלק את רכושו, כספו ונכסיו. זה רגע רגיש, מאחר ולא פעם חלק מבני המשפחה מגלים שהם קיבלו פחות ממה שציפו ופחות ממה שאחרים קיבלו.

עורך דין צוואה הוא אדם שמופקד על ידי הלקוח שלו להיות אחראי למימוש הצוואה, אחרי הסתלקותו מהעולם. הוא מבצע את התפקיד שלו, עוד בימים שהלקוח בחיים כמובן, שכן עליו לכתוב צוואה מפורטת על פי התנאים המקובלים, ולהפקיד אותה בידיי עורך דין. התנאים המקובלים הם, כתיבת צוואה בצורה מפורטת וברורה, בנוכחות עדות של שני עדים שאינם חלק מהצוואה, עם חתימה של עורך דין, כאשר הצוואה נשארת אצלו נעולה מבלי שאיש יכול לגשת אליה, מלבדו. במידה וירצה, יכול הלקוח לשנות את הצוואה בעתיד, בכל עת שיחפוץ בכך.

כיצד בוחרים עורך דין צוואה

ניתן למצוא לא מעט עורכי דין שמתמחים בנושא של צוואות וירושות. הם מייצגים גם את כותבי הצוואה, וכן הם יכולים (לא באותו מקרה כמובן) לייצג גם בני משפחה ויורשים, בין אם זה לצורך מימוש הצוואה או לכל סיבה אחרת.

חשוב להדגיש, בעיקרון עורך דין צוואה נאמן על בית המשפט, במידה ואין סיבה שלא, להיות אחראי על כך שהצוואה תמומש כפי שהלקוח ביקש. בהיעדר אופציה אחרת, אזי שעורך דין הוא הנציג של הנפטר והוא אמור להביא לידי כך שהצוואה אכן תמומש כפי שהוא ביקש. מכאן חשיבות תפקידו, וזו גם הסיבה מדוע בית המשפט מייחס חשיבות הן לדבריו וכמובן לאופי הצוואה ולכל מה שכתוב בה.

 

אולי יעניין אתכם גם: עורך דין גירושין בהוד השרון

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם