מה הוא אוטיזם

1681718-min

היום ניתן לראות כמות גבוהה יותר של ילדים המאובחנים בהפרעת האוטיזם. הסיבה לכך נעוצה ככל הנראה ביכולת אבחון גבוהה ומדויקת יותר, דבר שלא היה קיים בעבר. אוטיזם הינו מצב התפתחותי נירולוגי המשפיע בצורה ניכרת על חייו של הילד. ההשפעה העיקרית מתבטאת בתקשורת חברתית לקויה עם הסביבה לצד התנהגות מצומצמת ותחומי עניין צרים במיוחד. כתוצאה מכך, ילד אוטיסטי יחווה את הסביבה החיצונית בצורה שונה משאר הילדים, הוא יגיב כלפיה בצורה "מוזרה" ולמעשה יחווה את העולם שסובב אותו בתור מקום מבלבל ולא מובן עבורו. היום מקובל להשתמש במושג "הספקטרום האוטיסטי" מתוך ההבנה כי ההפרעה יכולה להופיע בצורות שונות אצל אנשים שונים. אומנם כל מי שמאובחן באוטיזם יחווה קשיי תקשורת וחוסר בגמישות מחשבתית, אך אין שני אנשים אוטיסטים הזהים זה לזה.

ניתן לטפל בבעיות אוטיזם שונות אצל מומחים כמו טלי אנגור, כמו כן, חשוב להבין כי זה תהליך טיפול מורכב וחשוב להיות סבלניים.

 

כל מה שחשוב לדעת לגבי אוטיזם

חשוב להבין כי ישנם אנשים הסובלים מאוטיזם קל בלבד, כלומר הם מצליחים להשתלב בעולם ולחיות בצורה עצמאית, למרות הקשיים שאיתם הם נאלצים להתמודד. מצד שני, ישנם אנשים שנמצאים בצד השני של הספקטרום, אנשים אלו לא מסוגלים להסתדר בצורה עצמאית והם יהיו זקוקים לסיוע ותמיכה למשך כל חייהם.

כל מי שסובל מאוטיזם יתקשה לתקשר ולשתף פעולה עם אנשים אחרים. אנשים אלו יעדיפו לשמר את השגרה הקבועה שלהם והם לרוב יפספסו בדיחות או דקויות שונות שנהוגות בהתנהגות של הסובבים אותם. אנשים שסובלים מההפרעה נוטים לפרש באופן מילולי את כל מה שנאמר, דבר שמונע מהם להבין מטאפורות ומשחקי לשון שונים. כמו כן, אנשים שסובלים מאוטיזם מאופיינים לרוב בסף גירוי תחושתי נמוך, דבר שמתבטא ברגישות גבוהה במיוחד לריחות, טעמים, צלילים או מגע. כתוצאה מכך, התגובה שלהם לגירויים מסוג זה עלולה להיות חזקה ולא פרופורציונאלית, ביחס לאנשים אחרים.

חשוב להבין כי אנשים שסובלים מאוטיזם נאלצים להשקיע המון אנרגיה על מנת לתקשר עם הסביבה שלהם. הם מתקשים ליזום קשרים חברתיים, ליצור קשר עין ולתקשר באופן כללי. כתוצאה מכך, הם עלולים לפתח התקפי זעם או תגובות קיצוניות אחרות, הנובעות בעיקר מחרדה או תסכול.

כמו כן, ישנם מספר תרופות בשוק לטיפול באוטיזם, לשם כך הינכם צריכים להתייעץ עם מומחה בתחום.

הכנסו לעמוד הטוויטר של טלי אנגור לקבלת פרטים נוספים אודות דרכי הטיפול.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם