איך למצוא דירות בתל אביב

דירות בתל אביב

העיר תל אביב היא העיר הישראלית הראשונה שנשארה עד היום עיר מרכזית מאוד. ע"כ היא משמשת כיעד מועדף למגורים עבור הרבה ישראלים ולכן גם מחירי הנדל"ן מזנקים בהתאם. מחירי הנכסים בתל אביב הם גבוהים במיוחד ואף עומדים הרבה מעל המחיר הממוצע בשאר חלקי הארץ.

למעשה, אחת הסיבות שמקשות מאוד במכירת דירה בתל אביב או ברכישת דירה בתל אביב היא המחיר הגבוה שנדרש עבור הנכס. גם מציאת דירה להשכרה עשויה להתגלות כמשימה קשה מכיוון שמחירי השכירות בתל אביב הם בשמים.

מחירי הדירות בתל אביב

על מנת לסבר את האוזן, נערוך השוואה בין מחירי הדירות הממוצעים באזורי הארץ השונים לבין מחירי הדירות למכירה או להשכרה בתל אביב. נכון לשנת 2019, עולה דירה בת 2 חדרים למכירה בתל אביב סכום של כ – 2,108,000 שקלים בממוצע, לעומת מחירה של דירת שתי חדרים באזורי הארץ האחרים שעומד על ממוצע של 916,000 שקלים. זאת אומרת, שיש פער של מעל מיליון שקלים בין מחיר של דירה בתל אביב לבין מחיר של דירה בשאר חלקי הארץ.

גם כאשר מדובר בדירה להשכרה, המחירים בתל אביב גבוהים בהרבה מהממוצע. כך שבעוד דירה בת 2 חדרים מושכרת במחיר הנע בין 3000-3500 שקלים, הרי בתל אביב לא ניתן למצוא דירה כזו להשכרה בפחות מ – 4700 שקלים. חשוב גם לציין, כי מחירים אלו אינם מאפיינים מחירי פתיחה אלא מדובר על עסקאות שנסגרו במחיר הזה.

שירותי תיווך בתל אביב

לאור הנתונים הנ"ל, כאשר באים לרכוש או לשכור דירה בתל אביב מומלץ להיעזר בשירותי משרדי תיווך בתל אביב. המתווכים בתל אביב יודעים כבר כי הרבה מבעלי הנכסים בעיר מקפיצים את מחירי הדירות ללא כל הצדקה, רק כי מדובר בדירה בתל אביב. מתווך מומחה יודע להעריך שווי של נכס והוא יקפיד ליידע את בעל הדירה כי המחיר שהוא דורש, הינו מוגזם מאוד ואינו תואם כלל את נתוני הנכס אותו הוא מציע להשכרה או למכירה.

מתווכים בתל אביב כמו גם מתווכים באזור חיפה והקריות יודעים גם "לדוג" את הדירות השוות ביותר, אלו שמתאימות בדיוק לדרישת הלקוח ואף לעזור לו במו"מ מול המוכר כדי ששני הצדדים יצאו מרוצים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם